Monthly Archives: November 2021

Artık Azure’dayım.

By | November 11, 2021

Bugünü milat kabul edip caglarozenc.com‘u #Azure da çalışacak hale getirdim 🙂 WordPress olması Azure’da #appservice ve #scalability olmayacağı anlamına gelmesin ve tabi birde MySQL’i de PaaS olarak kullanıyorum. İsteyene tecrübelerimi aktarabilirim =) #microsoft #azure #blog #website

Veritabanı danışmanlık alırken nelere dikkat etmeli

By | November 5, 2021

Herkese Selamlar, Danışmanlık hizmeti almak günümüzdeki her firmanın talep ettiği bir konu olmakla beraber aslında çokta can sıkan ve bir o kadar da önemli konudur.Danışman olarak size çalıştığınız firmanın nitelikli ve niceliği olan bir personel vereceğinden emin olmanız gerekir. Özellikle Veritabanı Danışmanlığı alırken firmanın “Dikey” uzmanlığının veritabanı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü “dikey” uzmanlık sadece… Read More »

SQL Server 2022 ile Tanışın: Microsoft Ignite’ta Duyurulan İlk 3 Yeni Özellik

By | November 3, 2021

Joey D’Antoni Ignite izlenimlerini içeren bu yazısı, aslına uygun olarak Türkçeye çevrilme çalışması yapılmıştır. Microsoft, salı sabahı Başkan Yardımcısı Scott Guthrie’nin Ignite 2021’deki açılış konuşması sırasında SQL Server 2022’yi tanıttı. Ürün yalnızca özel gösterim aşamasında olduğundan, sürümün tüm ayrıntıları henüz herkese açılmış değil. Ancak Microsoft, baş program yönetisi olan Asad Khan oturumu sırasında yeni sürümün bazı heyecan… Read More »